İstanbul, Yeşilköy’de düzenlenen ve kırk altı ülkeden büyük markaların katılım sağladığı “CNR Expo Bayim Olur Musun” adlı franchising fuarına bir Elazığ markası damgasını vurdu.

Soyer ORHAN: Bu Gurur Hepimizin

Harput Dibek Kahvesi Kurucu ve Yöneticisi Soyer ORHAN yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi: “Gerek yerli gerek yabancı yatırımcılar olsun bize göstermiş oldukları ilgi çok güzeldi. Herkesle tanıştık, uluslararası bir fuara ilk kez katılıyoruz ve herkesle muazzam ilişkiler geliştirdik. Şahsen bu kadar ilgi beklemiyordum ve her şey bizim için çok iyi oldu. Elazığ ve Harput isimlerini hem ulusal hem de uluslararası platformlarda görmek öncelikle bizim için onur verici bir olay. Bu gurur, Elazığ’ımızın, bu gurur hepimizin… Bundan sonra bizi inşallah böylesi büyük fuarlarda daima göreceksiniz.”

Son 2 Yılda 8 İl, 25 Bayilik

Kurumsallaşmasını 2015’te bitiren ve ulusala açılan Harput Dibek, son iki yılda kendisinden beklenmeyen büyük bir başarıya imza atarak Türkiye’de 25 bayiliği ile herkesin ilgi odağı olmuş durumda. Harput Dibek Kahvesi Müdürü Sayın Vedat İPEK, fuarda yapmış olduğu sunumda “Değeri ve prestiji unutulmuş kahve, bizim sayemizde Türkiye’de yeniden gündeme geldi ve az yatırımla çok kazandıran bayilik sistemimiz sayesinde hem bayilerimiz hem de müşterilerimiz Harput Dibek Kahvesi markasını iki yılda tanımış oldu. Son iki yılda halka ücretsiz olarak 72 ton kahve dağıtımı yaptık. 8 milyon bardak kahve ikram ettik. Kahvemiz, kahve severler arasında lezzeti bakımından hem eşsiz hem de çok popüler durumda. Bir de markamızın ağır bir sorumluluğu var, o da Harput ismini taşıması. Biz öncelikle yaşadığımız coğrafyayı tanıtmayı planlamıştık ve şimdi bu planımız gerçekleşti. Bundan sonraki hedeflerimiz arasında ise Orta Asya, Avrupa ve Arabistan yarımadasında satışlarımızın gerçekleşmesi. İnsan önce yaptığı işi sevecek. Bizim genel merkezimiz ve üretim yerimiz İstanbul’da olabilirdi. Fakat iletişim ve ulaşım anlamında zor yolu seçerek öncelikle memleketimiz kazansın diyerek bu yola baş koyduk. Şimdi hedeflerimizin gerçekleşmesi bizi ziyadesiyle sevindiriyor.” İfadelerine yer verdi.

Fuarda En Fazla İlgi Gösterilen Stantlardan Birisi: Harput Dibek

Fuarda profesyonel olarak hazırlanmış, görsel bakımdan oldukça ilgi çekici ve kaliteli, göze hitap eden ürünler içerisinde ön plana çıkan stantlardan birine sahip olan Harput Dibek Kahvesi standını Bülent SERTTAŞ, Abdullah ŞEKEROĞLU, Keban Alabalık Tesisleri Yön. Kur. Başkanı Ayhan ŞİMŞEK, Müsiad Elazığ Şube Başkanı Hasan UZUN, Genç Müsiad Elazığ Başkanı Alperen FIRAT, Gurmekent Yöneticisi Numan KORUCU, Konyalı Ahmet Usta Yön. Kur. Başkanı M. Zeki BULUT, Kreactif Medya Sahibi Oktay AYDIN, SDIPlus Kreatif İşler Sorumlusu Nadir GÜR, CNR Expo Müşteri İlişkileri Uzmanı İlker MUMCUOĞLU ve adını sayamadığımız birçok hemşehrimiz ile Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Dubai, Kıbrıs, Londra, İsveç, Hollanda, Almanya gibi ülkelerden gelen yatırımcılar ziyaret etti.